25 października 2023 uczniowie szkoły w Boleminie przystąpili  po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Celem akcji było promowanie czytelnictwa oraz pokazanie dzieciom, że czytanie może być ciekawą formą spędzania wolnego czasu. W akcji  wzięło udział  57 uczniów . O godzinie  9.55- 10.20 uczniowie klas I- VIII wraz z nauczycielami spotkali się na sali  gimnastycznej ,gdzie odbyło się wspólne czytanie. Akcja spotkała się z życzliwością  wśród społeczności uczniowskiej i nauczycieli naszej szkoły.
SPOTKANIE AUTORSKIE
16 XI 2022 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Boleminie, zorganizowano spotkanie autorskie z panem Danielem Kocujem dla uczniów klas III- VIII, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa .
Daniel Kocuj urodził się w 1985 roku w Szczecinie. Po ukończeniu jednoczesnych studiów magisterskich na kierunku Business and Languages w Edynburgu wykładał języki angielski i niemiecki na politechnice Miasta Meksyk. Uczył tych języków także w Chinach i Wietnamie. Doświadczenie w zarządzaniu projektami zdobył pracując w jednej z warszawskich korporacji. Zdobyte kompetencje okazały się przydatne w realizacji wielkiego marzenia: przejechać rowerem z Sydney do Szczecina.
Daniel Kocuj jest autorem bloga www.bike2.be oraz wielu artykułów, drukowanych w czasopismach “Żagle” oraz “Rowertour”; jest też laureatem nagrody “Rowertour” za najlepszą wyprawę 2012 roku.
Pan Daniel Kocuj, autor książki „Bike’owa podróż z Sydney do Szczecina” jako nauczyciel, podróżnik, nawiązując świetny kontakt z młodzieżą poprowadził wyjątkowe spotkanie. Zabrał słuchaczy na wyprawę przez piękną i niebezpieczną Australię oraz wiele egzotycznych krajów Azji Południowo-Wschodniej.
Organizator – opiekun biblioteki szkolnej Irena Krawczyk
SZKOLNE DNI BIBLIOTEKI 2022/2023
Od 17 X -21X 2022r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka, jak co roku, zorganizowane zostały Dni Biblioteki. Z tej okazji odbyły się liczne atrakcje. W ramach Dni Biblioteki kontynuowana jest tradycja codziennego głośnego czytania najmłodszym, przez
starszych kolegów. W tych dniach odbył się Konkurs Pięknego
Czytania dla klas II-III, ,,Szkolna Akcja Czytelnicza –
Spotkanie z książką’’, zorganizowano wystawę nowości
czytelniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kolejną atrakcją była wycieczka uczniów klas I i III do Gminnej Biblioteki Publicznej w Deszcznie zorganizowana 21 X 2022 r.
,,Bibliotekarski październik” został zaakcentowany
również konkursem plastycznym pod hasłem ,,Moja ulubiona książka.
Opiekun biblioteki przygotował także prezentację multimedialną
pt. ,, Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży” , która
została przedstawiona dla uczniów klas I-VIII na lekcjach
wychowawczych oraz rodzicom na wywiadówkach. Ponadto w szkole, na korytarzu zostało stworzone miejsce bookcrossingowe.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA KL.II- III

Dnia 18X 2022 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Boleminie, w ramach Szkolnych Dni Biblioteki, odbył się Konkurs Pięknego Czytania uczniów klas II- III zorganizowany przez opiekuna biblioteki p.Irenę Krawczyk.

Celem konkursu było: kształcenie umiejętności pięknego czytania oraz rozwijanie nawyków czytelniczych.

Oceniano: wyrazistość, płynność, intonację i poprawność czytanego tekstu.

Wyniki konkurs:

IIII miejsce –Achilles Chociaj kl. II

II miejsce –Kaja Karmelita kl.III

III miejsce –Iga Paszkiewicz kl.III

Wyróżnienie – Kacper Pawłowski kl. II

AKCJA „UWOLNIJ KSIĄŻKĘ – BOOKCROSSING”

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. W naszej szkole, na korytarzu działa oficjalne miejsce bookcrossingowe.

Organizator opiekun biblioteki szkolnej Irena Krawczyk

ŚRODOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ ROK SZKOLNY 2022/2023

W bieżącym roku szkolnym, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole, odbywa się po raz kolejny, wspólne czytanie z udziałem zaproszonych gości, na ,,Spotkaniach z Książką” dla uczniów klas I – III .Do tej pory, stałym gościem okazała się pani Róża Sawicka. Spotkania mają zachęca do czytania książek spoza kanonu lektur, rozbudzać motywację czytania i rozwijać umiejętności odbierania dzieł literackich, mobilizować do zdobywania wiedzy, pobudzać wyobraźnię i kreatywność dzieci. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy do tej pory, poświęcili swój czas i zaszczycili nas swoją obecnością.

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W DESZCZNIE
21października 2022 r. uczniowie klas II-III ze Szkoły Podstawowej z Bolemina, po raz kolejny, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa , udali się na zajęcia z cyklu ,, Spotkania z autorami naszych lektur” do Gminnej Biblioteki Publicznej w Deszcznie. Głównymi założeniami wycieczki było:  zapoznanie dzieci z pracą gminnej biblioteki, ukazanie wielkości księgozbioru, zachęcenie do korzystania z biblioteki oraz ukazanie korzyści  płynących z czytania książek. W bibliotece, jak zawsze z wielką radością, przywitała wszystkich pani Katarzyna Misian – Szczypiór oraz zaprosiła, tym razem, na spotkanie z twórczością Marii Kownackiej. Zdaniem uczniów wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej w Maszewie była bardzo pouczająca. Cieszyli się , że mogli tam pojechać i zapoznać się z ofertą biblioteki, z której w przyszłości, przynajmniej niektórzy, na pewno skorzystają.

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEJ AKCJI CZYTELNICZEJ ,,CZYTANIE NA SYGNAŁ” – 2022/2023Od października 2022r. ,w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w naszej szkole zorganizowano po raz kolejny Szkolną Akcję Czytelniczą ,, Czytanie na sygnał “ dla klas I- VIII. Raz w tygodniu przez 10 minut, wszyscy nauczyciele po usłyszeniu dwóch dzwonków, rozpoczynają wspólne czytanie w klasach. Celem akcji jest zachęcanie do czytania książek, rozwijanie umiejętności odbierania dzieł literackich, mobilizowanie do zdobywania wiedzy, pobudzanie wyobraźni i kreatywności uczniów.

Organizator Irena Krawczyk